MIERNIKI

Stosowane do pomiarów dźwięku i kontroli hałasu w każdym miejscu gdzie jest to niezbędne.

WŁAŚCIWOŚCI:

 • do wyboru 3 modele: SL-50, SL-100, SL 130-220
 • w zależności od modelu wybór charakterystyki pomiarowej oraz zakresu pomiarów
 • w zestawie bateria

ZALETY:

 • szeroki zakres pomiarowy 30-130 dB
 • klasa pomiarowa 2
 • szybkość i łatwość pomiarów
 • wysoka dokładność
 • produkt zgodny z normami europejskimi
 • czytelny wyświetlacz
 • możliwość pomiarów niezależnie od warunków pogodowych
 • dopuszczone do użytkowania przez sanepid i PIP

Zamówienia przyjmujemy pod nr tel: kom: 667 766 100 i na adres e-mail: biuro@apama.pl

PONIŻEJ DOSTĘPNE MIERNIKI

Sortuj według: Kolor Nazwa Szerokość Długość Grubość
 • Miernik Voltcraft SL-100

  ZASTOSOWANIE:
  Sl 100 to cyfrowy miernik poziomu ciśnienia akustycznego pracujący w zakresie od 30 do 130 dB. Miernik posiada do wyboru dwie krzywe obliczeniowe A lub C. Filtr A odpowiada czułości częstotliwościowej ludzkiego ucha. Stosowany jest przy pomiarach poziomu hałasu otoczenia. Filtr C o charakterystyce płaskiej, wykorzystywany jest do pomiaru poziomu hałasu generowanego przez urządzenia mechaniczne. W zależności od potrzeb użytkownika można dokonać jednego wyboru z dwóch trybów pracy: szybko/wolno z możliwością zapamiętywania najwyższych wartości podczas pomiaru.

  Miernik ten może być używany przez akustyków, inspektorów BHP i nauczycieli. Służy do nauki pomiarów poziomu dźwięku na lekcjach ergonomii i BHP w szkołach technicznych, pomiaru poziomu dźwięku na zewnątrz, kontroli hałasu w zakładach pracy, pomiaru poziomu dźwięku przy jezdniach lub drogach, pomiaru poziomu dźwięku w domu, dyskotece, studiu nagraniowym, pokoju odsłuchowym itp.

  DANE TECHNICZNE: zakres pomiarowy - od 30 do 130 dB ( w 2 zakresach), dokładność pomiaru - 94 dB przy 1 kHz, czas reakcji 125 ms, zakres częstotliwości od 31,5 Hz do 8000 Hz, rozdzielczość – poziom ciśnienia akustycznego 0,1 dB.

  WYPOSAŻENIE I FUNKCJE: funkcja wartości pamięci maksymalnych, funkcja HOLD, gwint do zamocowania na statywie, osłona przeciwwiatrowa, obudowa wykonana z twardego wytrzymałego tworzywa z gumowymi wstawkami ułatwiającymi trzymanie w dłoni.

  DANE DODATKOWE: wymiary w mm - 210 x 55 x 32, waga – 230 g, zasilanie – bateria 9 V (w zestawie).

  Maksymalna ilość w opakowaniu: 1 szt;

 • Miernik Voltcraft SL-50

  ZASTOSOWANIE: Znakomity podstawowy miernik służący do pomiarów natężenia dźwięku. Mały i kompaktowy mieści się w dłoni. Urządzenie automatycznie wybiera potrzebny zakres pomiarowy.
  Dzięki temu miernikowi możemy dokonać pomiaru natężenia hałasu i częstotliwości liniowej dBC dokonując pomiarów natężenia dźwięku na zewnątrz, kontroli hałasu w zakładach pracy, pomiaru natężenia dźwięku w domu, dyskotece, studiu nagraniowym, pokoju odsłuchowym.

  DANE TECHNICZNE: zakres pomiarowy od 40 do 130 dBC, dokładność pomiaru ± 3,5 dB przy 1 kHz, czas reakcji 125 ms, zakres częstotliwości od 30 Hz do 4 kHz, rozdzielczość – poziom ciśnienia akustycznego 0,1 dB.

  WYPOSAŻENIE I FUNKCJE: detektor smogu, wyświetlacz wartości maksymalnej i minimalnej, automatyczne podświetlanie ekranu, automatyczne wyłączanie AUTO POWER ON/OFF, gwint do zamocowania na statywie, osłona przeciwwiatrowa.

  DANE DODATKOWE: wymiary w mm - 52 x 130 x 32, mikrofon średnica 1,2”, waga – 135 g, zasilanie – bateria 9 V (w zestawie).

  Maksymalna ilość w opakowaniu: 1 szt;

 • Miernik Voltcraft SL-130

  ZASTOSOWANIE:
  Dzięki temu miernikowi w każdej chwili możliwy jest pomiar poziomu nagłośnienia oraz hałasu w danym pomieszczeniu. Celem  jest stwierdzenie czy nie przekracza on właściwych norm prawnych. SL 130 to idealne narzędzie pracy zarówno dla wszystkich służb odpowiedzialnych za monitorowanie hałasu w miejscach publicznych, na stanowiskach pracy, do monitoringu środowiskowego, dla właścicieli firm, a także dla akustyków w celu stwierdzenia właściwego poziomu nagłośnienia.

  Dzięki SL 130 łatwo wykryć przekroczenia zadanej wartości poziomu głośności, co pozwala na podjęcie właściwych czynności zapobiegawczych. Urządzenie wyposażono w diody LED, które informują o poziomie głośności. Jeżeli poziom głośności jest optymalny, świeci się zielona dioda LED, jeżeli pożądana głośność zostanie przekroczona, pali się lub pulsuje czerwona dioda LED sygnalizująca mówcy konieczność dopasowania głośności. Alarm następuje w sposób optyczny poprzez super jasną diodę LED widoczną do 30 m lub poprzez analogowe wyjście przełączające.

  DANE TECHNICZNE: zakres pomiarowy - od 30 do 130 dB ( w 3 zakresach), dokładność pomiaru zgodna z IEC 651/EN 60651, klasa 2 (94 dB/1 kHz ą1,5 dB), czas reakcji - czas reakcji 125 ms lub 1000, zakres częstotliwości od 31,5 Hz do 8000 Hz, rozdzielczość – poziom ciśnienia akustycznego 0,1 dB.

  WYPOSAŻENIE I FUNKCJE: przełączanie charakterystyki oceny A/C - filtr A stosowany, jest przy pomiarach poziomu hałasu otoczenia; filtr C, o charakterystyce płaskiej, wykorzystywany jest do pomiaru poziomu hałasu generowanego przez urządzenia mechaniczne, przełączane ocenianie czasu (szybko/powoli), pamięć wartości maksymalnych z podaniem czasu i daty, duży wyświetlacz LCD z baragrafem, możliwość zamontowania na ścianie lub ustawienia na stole, osłona przeciwwiatrowa.

  DANE DODATKOWE: wymiary w mm - 180 x 32 x 220, waga – 285 g, zasilanie – zasilacz (w zestawie).

  Maksymalna ilość w opakowaniu: 1 szt;

 • MINI STATYW HAMA

  Statyw do mierników VOLTCRAFT SL-50 oraz VOLTCRAFT SL-130.

  Maksymalna ilość w opakowaniu: 1 szt;